Google Reklam VerREKLAMLARINIZI HEMEN GOOGLE`DA YAYINLAMAK İSTERMİSİNİZ?


Ürün veya hizmetleriniz Google`da
arandığı anda hızlı sonuç alırsınız.


Bize Ulaşın Tel: 0850 420 00 88
                                      GOOGLE ADDWORDS

Google Adwords, Google’da herhangi bir arama yapıldığında aranılan ürün, hizmet ya da bilgiye uygun reklamların kullanıcıya gösterilmesini sağlayan sistemdir. Google Adwords sayesinde aradığınız ürün, hizmet ya da bilgiye ihtiyaç duyduğunuz anda ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Google AdWords Nedir?

Google AdWords, bütçeniz ne olursa olsun Google’da reklam yayınlamanın hızlı ve basit bir yoludur. AdWords reklamları, arama sonuçlarıyla birlikte Google’da ve büyüyenGoogle Ağı’ndaki AOL, EarthLink, Antoloji.com ile Blogcu.com gibi arama ve içerik sitelerinde görüntülenir. Google’da yapılan aramalarla ve Google Ağında her gün görüntülenen sayfalarla Google AdWords reklamlarınız geniş bir hedef kitleye ulaşır.

GOOGLE ADWORDS İLE WEB SİTESİ PERFORMANS DENEYİMİ

Web Siteniz için olmazsa olmazlarından biri Google Adwords tür. İnternet dünyasına girdiğiniz andan itibaren umutlarınız yeşermeye başlar. Ve bu esnada hayal ettiğiniz gelir, tecrübe ve çalışma isteği; şirketinizin psikolojisi açısından sürecin uzamaması önemlidir. Hayal ettiğiniz müşteri potansiyelini internet dünyasında yakalamanız çok olası bir şeydir ancak bu web sitesinin tasarım ayağıyla sınırlı kalmamalıdır.


Bir Web Sitesi tasarımı yaptırdıktan sonra hedef kitlenize ulaşmak için gereken bir takım çalışmalar vardır. Bunlardan kısa vadede kesin sonuç getirisi olan Google Adwords tür. Google Adwords ile kısa zamanda hedef odaklı müşteriler yakalamanız, doğrudan sonuç, web siteniz için etkili müşteri profili yakalamanız çok kolaydır. Aylık belirlediğiniz bütçe de Google Adwords te yayınladığınız reklamlar sayesinde Google ve Google’ın çalıştığı reklam sağlayıcı sitelere ulaşmanız günde binlerce kişiye ulaşmanız anlamına gelmektedir. Bu bağlamda İnternet Reklamcılığı nın en büyük ayağı olan Google Adwords sizin için kısa vadede hayallerinize atacağınız en büyük adım olacaktır.Maliyet Belirleme


Google Adwordsün en güzel yanlarından biri sabit bir bütçe planlaması yoktur. Bütçeyi siz müşteriler belirlemektedir. Aylık olarak belirlediğiniz reklam bütçesine uygun anahtar kelimeler belirlendikten sonra yapacağımız reklam ağı belirleme, firma profilinize uygun seçimler ile kesin sonuç odaklı çalışmalara başlanacaktır. Bu süreçten sonra firma telefonlarınızın aramalarından web sitesine giren günlük ziyaretçiye kadar bütün önemli yerlerin takibini de bırakmıyoruz, yapıyoruz.

Bütçe belirlerken bir çok kritere dikkat etmekteyiz;

  • Çalıştığınız sektördeki anahtar kelimelerinin açık arttırma TBM (tık başına maliyet)’sinin ortalama kaç Tl olduğuna
  • Anahtar kelimelerinin genel mi yoksa detay mı olduğuna ( Ör: Oto Tamirci genel bir kelimeyken Bmw m5 tamiri detay bir kelimedir.)
  • Anahtar kelimelerin aylık tıklama sayısına ve yıllık trend oranına
  • Çalıştığınız Bölgeye
  • Çalıştığınız sezonlara
  • Çalışma Saatlerinize

NASIL ÇALIŞIYOR?

Google Adwordste önemli olan günlük açık artırmalardır. Aylık ve günlük olarak belirlediğimiz bütçeler vardır. Örnek olarak aylık 6000Tl bütçe belirlemiş olalım. Haftanın 7 günü çalıştığımızı var sayarsak günlük 200 Tl harcama limiti olacaktır. Belirlediğimiz her anahtar kelimenin açık arttırmayla belirlenen TBM’si (Tık başına maliyet) vardır. Oto Servis anahtar kelimesinin TBM si 0,5 Tl olsun. Bu anahtar kelimeye 400 kez tıklandığı zaman günlük 200 Tl limitimiz dolmuş olacak, reklam yayınını Google otomatik olarak kesecektir. Genel olarak Google Adworsun çalışma prensibi böyledir.


Google Adwords İçin Hizmet Verdiğimiz Bölgeler Sırasıyla : Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrmapaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalaca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekemce, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu…